Už tento piatok v Košiciach na Hlavnej ulici sa bežci postavia na štart VOLVO RUN SLOVAKIA 2023, NÁRODNÝ ŠTAFETOVÝ BEH KOŠICE – BRATISLAVA, aby si BEHom 3 dní užili krásy Slovenska. Opäť spojíme lásku k behu a k nášmu krásnemu Slovensku. Bežci sa môžu tešiť na neopakovateľnú športovú atmosféru, nádherné scenérie, ale aj bohatý sprievodný program a nezabudnuteľné zážitky. Od 9. do 11. júna 2023, čaká na bežcov viac ako 500 km dlhá trať, ktorá vedie cez desiatky slovenských prírodných, historických a kultúrnych pamiatok, obcí a miest.

Pozrite si aftermovie z THE RUN SLOVAKIA 2022 THE RUN SLOVAKIA 2022 - NÁRODNÝ ŠTAFETOVÝ BEH KOŠICE - BRATISLAVA

Účastníci behu si počas troch dní užijú nespočetné prírodné panorámy, výhľady na dominanty našej krajiny od Tatier cez hrady a zámky až po malebné dedinky a mestá. Bežci objavia alebo si pripomenú, aké je naše Slovensko krásne. Aké novinky čakajú bežcov tento ročník? Hovorí organizátor štafetového behu VOLVO RUN SLOVAKIA, Dušan Tarčák: “Jednou z noviniek je zmena generálneho partnera a s ňou spojená zmena názvu podujatia na VOLVO RUN SLOVAKIA 2023. Sme radi, že máme stabilných a silných partnerov, s ktorými máme rovnaké hodnoty a cieľ budovať kvalitné podujatie, kde je na prvom mieste komfort a bezpečnosť bežcov.”

Dušan Tarčák zhodnotil účasť bežcov na tomto ročníku nasledovne: “Tento rok máme oproti minulému ročníku opäť nárast v počet štartujúcich tímov. Veľká časť tímov sa na štart vracia každý rok. Zvyšujúci sa záujem bežcov nás veľmi teší, ale cítime aj veľkú zodpovednosť. Preto sa snažíme stále prichádzať s novinkami, ktoré posunú naše podujatie dopredu a prinesieme tak pre všetkých ešte viac nezabudnuteľných zážitkov.”

Vďaka dm drogerie markt v tomto ročníku otvárame novú ženskú kategóriu dm LADIES RUN, v ktorej je tím zložený zo 7 až 16 bežkýň. Podmienkou je, aby každá členka tímu odbehla minimálne jednu etapu, takže na svoje si prídu aj menej zdatné bežkyne. V kombinácii s trénovanejšími bežkyňami, ktoré dokážu odbehnúť viac etáp, tak tím spoločne odbehne všetkých 48 etáp z Košíc do Bratislavy. Tešíme sa, že s podporou dm drogerie mark si budú môcť zmerať svoje sily na trati aj ženy vo svojej vlastnej kategórii.

Aj tento rok si atmosféru VOLVO RUN SLOVAKIA 2023 prídu vychutnať aj najmladší milovníci behu a pohybu na detské behy PEPCO KIDS RUN 2023 v Košiciach, Tepličke nad Váhom i v Bratislave. Vďaka podpore Karpatskej nadácie a organizácie UNICEF sa detských behov zúčastnia aj deti rodín z Ukrajiny. V spolupráci s Úsmev ako dar prijali pozvanie na detské behy aj deti z detských domovov a náhradných rodín a preto sa veľmi tešíme, že aj oni budú mať príležitosť užiť si deň plný športu a zábavy.

A to nie je všetko! Beháme, ale aj pomáhame naprieč Slovenskom. Prostredníctvom Nadácia televízie Markíza podporí PEPCO Slovensko a VOLVO RUN SLOVAKIA deti zo sociálne nezvýhodnených rodín a to sumou až 20 000 EUR. Súčasťou podpory je aj prebiehajúca výzva na www.dakujeme.sk, do ktorej sa môžu zapojiť rodiny z celého Slovenska. Sme nesmierne šťastní, že môžeme vďaka našim partnerom pomáhať deťom, ktoré to nemajú v živote jednoduché. Pre deti sú pripravené aj sprievodné aktivity s spolupráci s HAPPY BUS. Ide o autobus prerobený na detské ihrisko, skákací hrad, ale aj 10 animátorov, ktorí budú s deťmi robiť rôzne pohybové a kreatívne aktivity.
Projekt PEPCO KIDS RUN 2023 je podporený grantovým programom Spolu pre deti od Karpatskej nadácie a UNICEF.

Harmonogram behu

Štartujeme už tento piatok 9. júna 2023 z Hlavnej ulice v Košiciach. Podujatie zahájime ráno o 8:06 a 8:55 hod štartom prvých bežcov v živom vysielaní Rádia Slovensko v relácii Dobré ráno Slovensko, ktorou vás bude sprevádzať ostrieľaná moderátorka Barbara Štubňová. Druhý štart 8:13 si zase budú môcť vychutnať diváci** televízie Markíza** v živom vstupe v Teleráne, kde sa im prihovorí sympatická moderátorka športových správ na Markíze Janka Hospodárová. Janka je spolu s Dennisom Bartalským, novou moderátorskou dvojicou VOLVO RUN SLOVAKIA 2023, ktorá bude bežcov sprevádzať naprieč celým Slovenskom až do veľkolepého cieľa. Každých 20 minút štartujú jednotlivé tímy až do 12:00hod. Na odovzdávkach členovia tímov čakajú svojich bežcov, kde si odovzdajú štafetu a následne sa presúvajú na ďalšiu odovzdávku.

Medzizastávka s oddychovou zónou je naplánovaná na sobotu 10. júna 2023 v športovom areáli v Tepličke nad Váhom s bohatým sprievodným programom pre bežcov. Po načerpaní nových síl pokračujú do západnej časti trasy.

Cieľ bude vďaka podpore Hlavného mesta Bratislava a jeho mestskej časti Starého Mesto prebiehať na Hviezdoslavovom námestí v nedeľu 11. júna 2023, kde budeme prvých bežcov očakávať od 12:00 hod. a celé podujatie ukončíme slávnostným vyhodnotením a ocenením víťazných tímov po 14:30 hod.  

Sprievodný program pre verejnosť

Na vybraných štafetových odovzdávkach sa o zábavu postará aj špeciálne Redbull truck s DJom. Na veľkoplošnej obrazovke, ktorá bude v Košiciach, Tepličke nad Váhom, Bratislave a na vybraných štafetových odovzdávkach,bude možné sledovať priebežné výsledky podujatia a pohyb tímov. Viaceré mestá a dediny pripravujú pre bežcov a ich fanúšikov občerstvenie a sprievodný program. Samotní obyvatelia miest a obcí mnohokrát vytvárajú na odovzdávkach nezabudnuteľnú atmosféru. VOLVO RUN SLOVAKIA 2023 v spolupráci s NAY prináša tento rok viac hudby a zábavy! Od miestnych dídžejov a kapiel na vybraných odovzdávkach na trati až po veľké hudobné prekvapenie koncert Korben Dallas, ktorí v cieli naživo zaspievajú aj oficiálny hymnu podujatia skladbu BEH.

Sprievodný program pre bežcov

V Tepličke budú mať bežci k dispozícii aj tichú zónu na oddych a spánok, oddychovú zónu s tulivakmi, či Red Bull chill out zónu s DJom. Bežci si môžu dopriať masáže s profesionálnymi fyzioterapeutmi, zregenerovať sa a nabrať novú silu vďaka spoločnosti Klimak so skúseným certifikovaným inštruktorom Wim Hofovej Metódy na Slovensku Martinom Thamom alebo sa počas workshopov oboznámiť s technikou nordic walking.


VOLVO RUN SLOVAKIA 2023

VOLVO RUN SLOVAKIA je Národný štafetový beh z Košíc do Bratislavy, kde bežci súťažia v troch kategóriách. Prvou je kategóriou je VOLVO RUN MARATHON, v ktorej súťažia 12členné tímy a kde každý člen tímu odbehne 4 etapy v celkovej dĺžke maratónu. Kategória VOLVO RUN FREESTYLE je voľnejšia a je určená tímom zloženým zo 7 až 16 bežcov a nie je určené poradie bežcov v tíme, ani to, koľko etáp má ktorý člen zabehnúť. Treťou kategóriou je čisto ženská kategória dm LADIES RUN.

VOLVO RUN SLOVAKIA 2023 je výbornou teambuildingovou aktivitou. Tímy musia zvládnuť prípravu na beh, logistiku, zladiť časy na oddych, musia veľmi úzko spolupracovať, vysporiadať sa s rôznymi situáciami a súčasne podávať športové výkony. Ide o zážitok na celý život a tím to veľmi utuží. Väčšina tímov sa rozhodne si beh o rok zopakovať. VOLVO RUN SLOVAKIA 2023 je o spoznávaní krás Slovenska na vlastných nohách, o skvelom športovom zážitku, ale aj o možnosti prekonať samého seba a štafetovo odbehnúť maratón.

V prípade otázok alebo záujmu o rozhovor nás neváhajte kontaktovať:

Renáta Zaťková
Tel.: +421 903 948 948
E-mail: renata.zatkova@therun.sk