Trasa z Košíc do Bratislavy bola opäť ponúkla bežcom nezabudnuteľné dobrodružstvo

V nedeľu 9.6.2024 dobehlo do cieľa vyše 1100 bežcov, ktorí BEHom 3 dní zdolali trasu z Košíc do Bratislavy počas NÁRODNÉHO ŠTAFETOVÉHO BEHU, VOLVO RUN SLOVAKIA 2024. Veľká gratulácia a rešpekt každému tímu, ktorý prijal výzvy a spoločne prebehli trasu dlhú 529km naprieč našim nádherným Slovenskom. Opäť nám všetkým dokázali, že ak máme vytrvalosť, odhodlanie a tých správnych ľudí okolo seba, dokážeme aj takmer nemožné.

Každý, kto v nedeľu dobehol do cieľa VOLVO RUN SLOVAKIA 2024 je víťazom. Niektorím sa to podarilo rýchlejšie ako ostatným. Ocenili sme ich v jednotlivých súťažných kategóriách.

Stellantis run team opäť zvíťazil k kategórii Marathon FULL a vylepšil si čas o úctyhodných 27 minút a dosiahli priemerné tempo 4:32 min/km. Novohradským raketám sa s tempom 4:37 min/km taktiež podarilo udržať si druhú pozíciu a tretie miesto v kategórii si tento rok vybojoval tím POLTRADE Run Team s tempom 4:40 min/km. Ide o hlavnú kategóriu s najvyššou obtiažnosťou, kde každý bežec odbehne počas troch dní vzdialenosť maratónu. V o trochu menej náročnej kategórii FREESTYLE FULL si prvé miesto vybojoval tím N.T.P.T.M. a po rokoch zasadili z tónu Utrhnuté vagóny, ktoré obsadili pekné druhé miesto pred tímom SchwarzWald. Tím N.T.P.T.M. s tempom 04:09 pokoril aj traťový rekord. V Neposlednom rade patrí gratulácia čisto ženským tímom v kategórii dm LADIES RUN, ktoré sa nenechali zahanbiť a na trati podali úžasné výkony. Prvé miesto získali bežkyne z tímu ŠK DETVA V POHYBE PRE SVETIELKO NÁDEJE s krásnym časom 44:44:45 a priemerným tempom 05:04 min/km.

Veríme, že tímy víťazstvo napĺňa hrdosťou, šťastím a odhodlaním zdolávať ďalšie výzvy.

MARATHON FULL

  1. miesto Stellantis run team 40:10:11
  2. miesto Novohradské rakety 40:53:22
  3. miesto POLTRADE Run Team 41:17:02

FREESTYLE FULL

  1. miesto N.T.P.T.M. 36:34:30
  2. miesto Utrhnuté vagóny 36:40:39
  3. miesto SchwarzWald 40:51:36

dm LADIES RUN

  1. miesto ŠK DETVA V POHYBE PRE SVETIELKO NÁDEJE 44:44:45
  2. miesto Wonderwomen 47:20:29

Výnimočné výkony si zaslúžia výnimočné ocenenie! Vďaka nášmu partnerovi Hydro Extrusion Slovakia si vítazi odnášajú domov nielen nezabudnuteľné zážitky, ale aj unikátne medaile a dizajnové trofeje.

Každým rokom sa zvyšuje účasť bežcov zo zahraničia. Spoza našich hraníc prišli spoznávať krásy Slovenska nielen bežci z Česka, ale aj z Poľska, Maďarska, Rakúska, Ukrajiny, Rumunska, Bulharska Lotyšska, Estónska, Nemecka, Francúzska, Španielska, Portugalska, Anglicka, Škótska, Dánska, Švédska, Nórska, Holandska, Belgicka, Juhoafrickej republiky, Chile, Japonska, Južnej Kórei, či USA. Záujem bežcov zo zahraničia je len dôkazom, že VOLVO RUN SLOVAKIA, NÁRODNÝ ŠTAFETOVÝ BEH, KOŠICE - BRATISLAVA je vynikajúci spôsob ako objaviť a spoznať Slovensko od východu po západ na vlastných nohách.

Ďakujeme nášmu generálnemu partnerovi automobilovovej značke VOLVO a hlavnému partnerovi Slovakia.travel, že môžeme aj vďaka nim sprostredkovať bežcom z celého sveta takúto unikátnu možnosť objavovať Slovensko.

Aj tento rok si atmosféru VOLVO RUN SLOVAKIA 2024 prišla vychutnať aj stovka detí aby si obľúbili pohyb a špeciálne beh účasťou na KIDS RUN 2024 v Košiciach, Tepličke nad Váhom i v Bratislave. Na štart sa postavil aj tím Nadácie televízie Markíza, ktorej iniciatívu Každý kilometer sa počíta VOLVO RUN SLOVAKIA podporilo spolu s PEPCO Slovensko sumou 10.000 EUR. Takisto sme veľmi radi, že v rámci mediálneho partnerstva s RTVS mohol NÁRODNÝ ŠTAFETOVÝ BEH podportiť iniciatívu Rádia Slovensko pod názvom Slovensko Slovensku a to jednu z rodín na trase z Košíc do Bratislavy a pomôže im zmierniť neľahkú životnú situáciu, v ktorej sa ocitli.

Odovzdávky v obciach a mestách boli opäť skutočným zážitkom

Veľmi pekné momenty bolo možné zažiť takmer na každej odovzdávke, kde si mestá a obce pripravili pre bežcov občerstvenie a rôzne sprievodné aktivity. Na VOLVO RUN SLOVAKIA 2024 si bežci opäť užili aj sprievodné aktivity, masáže od profesionálnymi fyzioteraputov, vystúpenie talentovanej slovenskej popovej speváčky Tajči Gali, detské behy KIDS RUN 2024 s podporou PEPCO, či oddych v Red Bull chill out zóne s DJom.

Behy za dobrú vec a spokojnosť organizátorov

Ako hodnotí ročník 2024 riaditeľ podujatia Dušan Tarčák? “Máme za sebou siedmy ročník VOLVO RUN SLOVAKIA, NÁRODNÝ ŠTAFETOVÝ BEH KOŠICE – BRATISLAVA a som veľmi rád, že sme ho boli schopný zorganizovať vo veľmi vysokej kvalite čo sa týka organizácie a samotného priebehu. Takisto ma veľmi teší, že každým rokom môžeme počítať s veľmi širokou základňou dobrovoľníkov, ktorý sa na organizácii, či už počas roku alebo počas samotného podujatia podieľajú. Tento rok sme opäť zaznamenali nárast účasti zo strany bežcov. Na podujatie sa prihlásilo Podujatia sa zúčastnilo 1182 bežcov v 87mich tímoch a taktiež sme zaznamenali nárast záujmu zo strán zahraničných účastníkov. Dovolím si povedať, sa naše podujatie zaradilo medzi významné domáce, ale aj európske športové podujatia pre rekreačných športovcov. Veríme, že si aj napriek tomu podujatie stále zachováva svoju komornú, priateľskú, až rodinnú atmosféru. Ďakujeme všetkým za podporu a už teraz sa tešíme na budúci ročník VOLVO RUN SLOVAKIA 2025 – NÁRODNÝ ŠTAFETOVÝ BEH KOŠICE – BRATISLAVA, ktorý sa uskutoční v termíne 6 až 8.júna, 2025.“